1. ročník mtb maratonu"KOPEČKOVSKÉ DRNCÁNÍ"
2. závod Poháru Českomoravské vrchoviny 2012
sobota '16.6.2012' - Svitavy
AKTUALITY »
PROPOZICE »
TRATĚ A PROFILY »
VÝSLEDKY »
FOTO-VIDEO »
ONLINE REGISTRACE »
PARTNERSKÁ MĚSTA A OBCE »
POHÁR ČMV 2012 »
KONTAKT »
NÁVŠTĚVNÍ KNIHA »


SVITAVSKÝ PIVOVÁREK
NA KOPEČKU
24.7.2012
2. ročník Kopečkovského drncání se bude konat v sobotu 15.6.2013. Více informací ohledně závodu naleznete zde na podzim letošního roku.
27.6.2012
Napsali o nás z MONT BLANC MTB TEAMu
ČLÁNEK
17.6.2012
Předpověď na sobotu 16.června slibovala teplotu kolem třiceti stupňů, takže bikery čekal náročný závod hlavně v dlouhých stoupáních na otevřeném prostranství. Na start 60 km trasy se postavilo 62 závodníků, které doplnilo 43 účastníků trasy 22 km. Startovní balík se začal trhat hned za Vodárenským lesem a na širokých cestách směrem na Radiměř se už závodní pole pořádně natáhlo. Ve stoupání k vojenskému prostoru nad Radiměří se trasy dělily. Dlouhá odbočovala na Rohoznou a krátká vedla až na vrchol kopce, který se zdál v úděsném vedru téměř nedosažitelný. Poté se však vjelo do lesa a v chládku už se závodilo lépe. Nejrychleji projel krátkou trať Jaroslav Matoušek z GT bicycles opportunity v čase 0:50:48.
Dlouhou trasu čekal průjezd kolem hradu Svojanov, kde byla vyhlášena hradní prémie. Tu vyhrál Luboš Němec z VOKOLEK CYCLING TEAM v čase 1:06:27, druhý projel František Groulík z SK Prima Polička, třetí Tomáš Cvrkal z GT bicycles opportunity, čtvrtý Lukáš Závodní z Cykloklubu Bendl Vysoké Mýto a pátý Dušan Vrána z Kaba Sport Chotěboř. Závodníci pokračovali po sjezdovce v Hamrech, kde byla připravena občerstvovací stanice, a před sebou měli ještě polovinu trasy. Do cíle dorazil jako první Luboš Němec z VOKOLEK CYCLING TEAM v čase 2:33:47 s náskokem téměř jedné minuty před Tomášem Cvrkalem (GT bicycles opportunity) a třetím Františkem Groulíkem (SK Prima Polička). Hned za nimi na skvělém čtvrtém místě dojel svitavský závodník Petr Horký. Gratulujeme!

Pořadatelé děkují všem závodníkům, kteří do Svitav přijeli z celé republiky a ukázali, že bajkové závody mají mnoho příznivců. Zároveň se omlouváme za problémy se značením na dlouhé trati, kdy i přes několikanásobné kontroly před závodem nejsme schopni ovlivnit chování některých lidí, kteří zcela záměrně ničí nebo přeznačují vytyčenou trasu. Někomu prostě dělá dobře ostatním škodit. I přesto věříme, že se vám ve Svitavách líbilo, že jste poznali nová místa a lidi a příští rok se budeme těšit znovu na startu.

Poděkování patří také partnerům, kterými byly:
Pivovárek na kopečku, Město Svitavy, Generali Pojišťovna a.s., Lesy ČR, Suspect animal, PowerBar, svazek obcí Českomoravské pomezí, Cyklo EZOP, obce Hradec nad Svitavou, Vendolí, Radiměř, Rohozná, Svojanov, Hartmanice, Bystré a Stašov
A také pořadatelům a pomocníkům:
Městské polici Svitavy, Technickým službám města Svitav, členům o.s. No řekni?! Vendolí, klientům Domova na rozcestí Svitavy, členům Bike clubu Svitavy a jejich příbuzným a kamarádům
16.6.2012
Výsledky v excelu zde:
VÝSLEDKY DLOUHÁ
VÝSLEDKY KRÁTKÁ
Kompletně zpracované výsledky a fotogalerie dodáme v neděli 17.6.
15.6.2012
Ve stoupání za Radiměří po louce na kótu 656 jsme dnes posekali trávu, je tam krásný dálniční asi metr široký pruh vysekaný až nahoru, a tak by neměl být problém se zamotanou přehazkou a pastorkama.
Volně ložená, zemědělci posekaná a schnoucí tráva tam ale je, odházet to nešlo, dnes to obraceli a možná to i nahromádkujou. Jestli ne, tak se předem omlouvám za případné komplikace se zamotanou přehazkou, nejsem schopen na to už zareagovat, není to v našich silách.
Takže hodně zdaru a v sobotu se uvidíme na startu!
Petr Suchánek
14.6.2012
Na 43km - Stašov jsme pro vás připravili pitnou občerstvovačku, bude teplíčko. Občerstvení bude asi 30m před výjezdem na silnici ve Stašově na turistickém odpočívadle.
13.6.2012
Dnes končí možnost registrace předem za snížené startovné s možností jména na startovním čísle. Počasí bude nádherné, slunečno, až tropická vedra a v terénu pěkné blátíčko. Ideální bajkový závod.
Spočítal jsem, kolik procent se jede po silnicích. Původní varianta měla jet 11% (7,1km), ale po náhlé změně od lesáků na Baldě se pojede 17% (10,6km).
Kdyby měl někdo z doprovodu a nebo z diváků zájem omrknout průjezdy prvních závodníku na hradě a na sjezdovce v Hamrech tak zde jsou odhadem časy:
Hrad Svojanov - 12:05
sjezdovka Hamry - 12:25
10.6.2012
Necelý týden před závodem nám bylo od zástupce Lesů ČR oznámeno, že z důvodu těžebních prací v oblasti "Balda" musíme změnit trať, protože se tam těží i v den závodu a mohla by nastat kolize s těžební technikou. Na vzdálenost a nastoupané metry to nemá vůbec žádný vliv.
Jedná se o pětikilometrový úsek začínající na asfaltové silnici (Jedlová-Stašov) až po Baldu. Vše je nově zaneseno v mapách v sekci "TRATĚ A PROFILY".
Mapy na Cykloserveru a GPX soubor změněny nejsou!
5.6.2012
Detailní mapa příjezdových cest k prezentaci a k odstavnému parkovišti.

1.6.2012
Termíny značení trasy.
Máte li zájem projet si trať, tak máte možnost. Značení se bude provádět až v odpoledních hodinách, výjezdy z terénu do obcí, průjezdy obcemi a nájezdy do terénu budu z důvodu možné likvidace nenechavci dělat až v pátek večer před závodem. V sobotu před závodem bude celková kontrola celého značení.
Náhled značení trasy
26.5.2012
Poslední oficiální projetí tratě se nám povedlo, účast byla pěkná, počasí nádherné, spokojenost byla vidět na všech účastnících. V sekci FOTO-VIDEO je menší videoukázka a pár fotek z vyjížďky.
22.5.2012
Poslední možnost společného projetí tratě závodu
- sobota 26.5. v 10 hodin
- sraz u "Pivovárku na Kopečku" - místo startu a cíle závodu
Do třetice všeho dobrého bych zkusil uspořádat projetí celé tratě závodu Kopečkovské drncání. Počasí je teď jako na houpačce a tak to snad tentokrát vyjde. Jindy bohužel už nemám prostor.
Poté je možnost v týdnu před závodem dělat společnost při značení tratě.

Petr Suchánek - Bike club Svitavy
11.5.2012
Pro zpestření závodu bude pro účastníky na dlouhé trati připravena HRADNÍ PRÉMIE. Při průjezdu kolem hradu Svojanov získá první závodník v pořadí dárkový poukaz na odběr zboží od firmy Suspect animal, druhý v pořadí věcné ceny od firmy Cyklo E.Z.O.P. Svitavy a třetí dárkové předměty od Generali Pojišťovny a.s.
8.5.2012
Šedesátikilometrová trasa je svým profilem náročnější, proto jsme upravili podmínky pro bodování do Poháru ČMV 2012. U kategorií M18-29, M30-39, M40-49, M50+ se nic nemění, pro kategorie žen a MJ bude do bodování poháru zařazena krátká trasa. Další informace v propozicích.
18.4.2012
Společné pohodové projetí dlouhé trati Kopečkovského drncání.
- sobota 21.4. v 10 hodin
- sraz u "Pivovárku na Kopečku" - místo startu a cíle závodu
Snad nebude počasí proti a zvládneme to ve zdraví. Počítejte s časem jízdy min.4.5 hodiny. Všem zaregistrovaným přijde i informační email.
Případné dotazy posílejte na petr.suchanek@bikesvitavy.cz a nebo volejte na 777623147.

Petr Suchánek - Bike club Svitavy
12.4.2012
9.4.2012
Detailně jsme zdokumentovali také dlouhou trasu Kopečkovského drncání. Nově pod mapou najdete profil, soubor GPX pro navigace a trasu vloženou do internetové mapy Cykloserveru.
5.4.2012
Detailně jsme zdokumentovali krátkou trasu Kopečkovského drncání. Nově pod mapou najdete profil, soubor GPX pro navigace a trasu vloženou do internetové mapy Cykloserveru.
30.3.2012
Připravujeme společné projetí tras Kopečkovského drncání. Termíny předem a s předstihem sdělíme zde a na email všem registrovaným. Projížďka bude závislá na počasí. Termínově buďto v posledních dvou víkendech v dubnu a nebo poslední víkend v květnu.
28.2.2012
Neustále pracujeme na přípravách závodu. Podívejte se, jak bude vypadat startovní číslo. Předem přihlášení na něm budou mít své jméno. Náhled
6.12.2011
Už jsou přihlášení první závodníci! Zapište si i vy tento závod do svých závodních plánů na příští rok!
2.12.2011
Chcete-li být informování o změnách na trati, v propozicích a plánovaných akcích týkajících se tohoto maratonu, tak napište zprávu na suchanek.petr@email.cz, my vás zařadíme do adresáře a budeme vás o všem automaticky informovat.
Zaregistrujete-li se online do závodu, tak budete do adresáře automaticky zařazeni.
2.12.2011
Spuštěna webová prezentace závodu.
20.11.2011
Přímo v terénu pracujeme na konečné podobě trati.
21.10.2011
Rozhodli jsme se uspořádat zcela první maraton horských kol ve Svitavách. Trasy vedou blízkými obcemi převážně po polních a lesních cestách, částečně po silnicích a pěšinkách. Ambiciózní závodníci si, vzhledem k nastoupaným metrům a zajímavým sjezdům, přijdou určitě na své. A pohodoví bajkeři, pro které výsledek není hlavní cíl, si mohou při závodu užít pěkné výhledy do krajiny.
Jak název vypovídá, hlavním sponzorem závodu je zavedený soukromý pivovar Svitavský pivovárek Na Kopečku.
© Petr S. 2011   TOPlist